Skip to content Skip to footer

Prowadzenie bloga firmowego – korzyści dla biznesu

W dzisiejszych czasach obecność online stała się na tyle powszechna, że wiele firm poszukuje skutecznych sposobów nie tylko na to, aby zwiększyć sprzedaż, ale również zbudować pozycję eksperta w danej branży. Jednym ze sposobów jest wartościowy content marketing, a ściślej rzecz ujmując - firmowy blog. Wspomniane narzędzie może znacząco przyczynić się do zwiększenia widoczności marki, budowania pozytywnych relacji z klientami oraz - w rezultacie - wzrostu zysków ze sprzedaży towarów bądź usług. Musimy jednak pamiętać, że odbiorca (czyli potencjalny klient) będzie poszukiwać na naszej stronie ciekawych treści, będących odpowiedzią na jego zapytania. W związku z tym, skuteczne prowadzenie bloga firmowego wymaga czasu, wiedzy oraz znajomości zasad rządzących między innymi pozycjonowaniem stron internetowych.

Artykuły sponsorowane – czym są i dlaczego warto je publikować? 

Artykuły sponsorowane stanowią doskonały sposób na budowanie profilu linkowego strony. Odpowiednie treści z osadzonym linkiem nie tylko zwiększają widoczność, ale także pomagają nam w kreowaniu pozycji eksperta w danej branży. Dzięki temu możemy zyskać nowych klientów i zwiększyć zyski ze sprzedaży. Trzeb jednak mieć na uwadze to, że artykuł sponsorowany - aby był skuteczny - musi spełniać określone kryteria. Nie warto tworzyć treści niskiej jakości tylko po to, aby opublikować ją na portalu. Właśnie dlatego, przed przystąpieniem do działania, dobrze jest dokładnie zapoznać się ze specyfiką tego typu publikacji.

Konto firmowe na Facebooku – jak założyć i dlaczego warto?

Obecnie social media to nie tylko źródło rozrywki, ale także potężne narzędzie marketingowe. Mimo zmieniających się trendów wciąż największą popularnością cieszy się Facebook, dlatego warto o nim pamiętać w tworzeniu skutecznych działań promocyjnych. Poniżej przedstawiamy, jak utworzyć profil firmowy na FB, dlaczego warto i jak angażować odbiorców, a tym samym zwiększać sprzedaż i zyski.