Pozycjonowanie lokalne (regionalne) SEO

Pozycjonowanie lokalne (regionalne) SEO

Zdobędziemy widoczność dla strony w regionie i obszarze działalności Twojego biznesu.

Wiele osób uważa, że biznes lokalny promuje się sam, głównie za sprawą metody tak zwanego „polecania”. Mówiąc pokrótce, zadowolony klient poleca usługę/produkt innym. Nie da się zaprzeczyć, że to skuteczny sposób na pozyskanie klienta, jednak czy w obecnych czasach wystarczający? Niestety, nie dla firm, którym zależy na tym, by wyprzedzić konkurencję. Chcąc być bardziej widocznym dla klienta, musisz zadbać o wizerunek firmy w internecie. Idealnym rozwiązaniem okazuje się pozycjonowanie lokalne. Według statystyk przeprowadzanych przez Google blisko 80% zapytań w wyszukiwarce dotyczy właśnie wyszukiwań lokalnych. To pokazuje, jak ważne jest promowanie biznesu w sieci i jak wiele firma może zyskać, decydując się na usługę pozycjonowania lokalnego strony internetowej.

Pozycjonowanie lokalne to dobre rozwiązanie dla firmy, która prowadzi swój biznes online i stacjonarnie. Bez wątpienia ta usługa daje duże możliwości w zakresie walki o pozycje z gigantami obecnymi w sieci. W praktyce wygląda to tak, że jeśli potencjalny klient szuka produktu/usługi w swoim regionie, wybiera bardziej szczegółowe zapytania w wyszukiwarce Google.

Lokalne SEO – tam, gdzie Twój biznes

Lokalne SEO – tam, gdzie Twój biznes

Nie od dziś wiadomo, że skuteczne działania marketingowe to siła napędowa marki. Tak jest w przypadku pozycjonowania lokalnego. Jeśli prowadzisz lokalny biznes, taki jak salon fryzjerski, gabinet medyczny, kawiarnię czy warsztat samochodowy, możesz się spodziewać klientów z Twojej okolicy. Jednak, aby mogli oni znaleźć usługi Twojej firmy, musisz zadbać o widoczność strony internetowej w wyszukiwarce Google. W przypadku pozycjonowania lokalnego najlepiej zdecydować się na lokalizację, w której prowadzisz biznes.

W pozycjonowaniu lokalnym bardzo ważnym elementem jest dobór słów kluczowych. Te powinny być spójne z biznesem oraz lokalizacją, w której działa Twoja firma. Oprócz starannego doboru fraz kluczowych wielkie znaczenie ma także optymalizacja strony internetowej. To jeden z kroków służących poprawie widoczności strony w wynikach wyszukiwania.

Co zyskuje biznes dzięki lokalnemu pozycjonowaniu?

Co zyskuje biznes dzięki lokalnemu pozycjonowaniu?

Pozycjonowanie lokalne to jedna z lepszych metod dotarcia do potencjalnego klienta. Dzięki lokalnemu SEO firma może zaprezentować się większej rzeszy klientów w konkretnej lokalizacji, zyskując na rozpoznawalności w sieci, a nawet stać się liderem w swoim regionie. Lokalne pozycjonowanie pozwala zdobyć większe zaufanie wśród klientów. Dobrze prowadzone działania związane z pozycjonowaniem mogą się przyczynić do tego, że strona będzie widoczna w wyszukiwarce pod wieloma frazami kluczowymi, zwiększy się zatem świadomość marki – firma stanie się dla klienta rozpoznawalna.

Lokalne pozycjonowanie może pomóc biznesom różnej wielkości. Małym firmom daje szansę, by zaistnieć na rynku lokalnym, a dużym firmom (np. tym z oddziałami w całym kraju) pokazać się klientom z danego regionu. Dzięki widoczności w wynikach wyszukiwania biznes zyskuje przewagę nad konkurencją, a to z kolei ma realny wpływ na ruch i pozyskanie większej liczby potencjalnych klientów.

Pozycjonowanie lokalne dla jakiego biznesu?

Pozycjonowanie lokalne dla jakiego biznesu?

Lokalne SEO to usługa dedykowana dla firm, które chce trafić do lokalnych odbiorców. 

SEO lokalne jest więc dobrym wyborem dla:

  • restauracji,
  • kawiarni,
  • salonu fryzjerskiego,
  • salonu urody,
  • gabinetu medycznego,
  • warsztatu samochodowego.

Usługa lokalnego SEO w Be Perfect


Decydując się na pozycjonowanie lokalne, należy wybrać nie tylko adekwatne dla biznesu frazy kluczowe, ale także wdrożyć wszelkie działania, dzięki którym strona będzie wyświetlać się w rankingu wyników lokalnych.

W ramach usługi pozycjonowania stron oferujemy wykonanie audytu SEO, który pozwala uzyskać informacje na temat kondycji strony. Przygotowujemy też analizę fraz kluczowych popularnych dla danej lokalizacji, w której działa Twój biznes oraz kolejno wdrażamy optymalizację SEO pod kątem wyszukiwarki Google. Wszystko po to, by pomóc Ci wypromować się na rynku lokalnym.

pliki Cookies

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
dowiedz się więcej